1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Uzman Yorumu

DÜNYA BUĞDAY DURUMU, EYLÜL 2010

Uluslararası Hububat Konseyinin (IGC) 23 Eylül 2010 tarihli raporuna göre, Eylül ayında buğday fiyatları küresel düzlemde yeniden yükselişe geçerek Ağustos ayı başındaki en yüksek (peak) seviyesine geri döndü.

Devamını oku...

RUSYA’NIN BUĞDAY İHRACATI YASAĞI VE SONUÇLARI

2010 buğday hasat mevsimine girilirken tüm dünyada yüksek bir rekolte ve kaliteli ürün beklentisi vardı. O kadar ki, buğday arzındaki aşırı iyimser beklentiler dolayısıyla,  Haziran ayı başında Amerikan emtia borsalarında buğdayın fiyatı....

Devamını oku...

DÜNYA BUĞDAY DURUMU-AĞUSTOS 2010

Uluslararası Hububat Konseyinin (IGC) 26 Ağustos 2010 tarihli raporuna göre, geçtiğimiz ay başta Rusya olmak üzere Karadeniz çevresindeki ülkelerde hasat mevsiminde gözlenen kuraklık ve aşırı sıcaklar nedeniyle hububat üretiminde yaşanan düşüşlerin fiyatlarda önemli artışlara neden olduğunu belirtti.

 

Devamını oku...

DÜNYA BUĞDAY DURUMU-TEMMUZ 2010

Uluslararası Hububat Konseyi, 2010-11 sezonuna ait dünya hububat rekoltesine ilişkin beklentilerinde ciddi değişiklikler olduğunu açıkladı.

 

Devamını oku...

DÜNYA BUĞDAY PİYASALARINDAKİ SON GELİŞMELER

 

Kuzey yarım kürede buğday hasadı devam ediyor. Akdeniz çevresindeki ülkelerde buğday hasadı büyük ölçüde tamamlanmışken, Karadeniz çevresindeki ülkelerde ise sürüyor.

 

Devamını oku...